Kostka brukowa Bolesławiec, Legnica, Lubin, Polkowice, Wrocław, Głogów, Drogbruk, Joniec, Semmelrock
Kostka brukowa Bolesławiec, Legnica, Lubin, Polkowice, Wrocław, Głogów, Drogbruk, Joniec, Semmelrock
Kostka brukowa Bolesławiec, Legnica, Lubin, Polkowice, Wrocław, Głogów, Drogbruk, Joniec, Semmelrock

Kolorowa kostka brukowa - dodaj trwałej fantazji Twojej posesji

Współczesne technologie barwienia kostki brukowej dają nam gwarancję trwałości kolorów przez wiele lat. Z tego powodu, obok praktycznej funkcji utwardzenia nawierzchni, kompozycje z tego materiału dają nam szereg możliwości dekoracyjnych.  

Kostki i płyty brukowe służą do utwardzania ścieżek, podjazdów, balkonów, miejsc parkingowych czy tarasów. Dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne, są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Umożliwiają sprawne odprowadzanie wody. Ich pielęgnacja i konserwacja nie sprawia problemów. Można je szybko naprawić lub zdemontować. Warto wybierać te, które gwarantują solidność wykonania, będą nam służyły przez wiele lat. Kostka betonowa jest mrozoodporna, wytrzymała i niskonasiąkliwa. Powstaje w procesie zagęszczania betonu przy jego jednoczesnym wibrowaniu i prasowaniu. Występuje w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można dopasować ją do wymogów technicznych projektu. Przy wyborze kostki należy zwrócić uwagę również na jej grubość). Odpowiada ona za trwałość ułożonej powierzchni i warunkuje dopuszczalny ruch. Do wyłożenia niezbyt obciążonych chodników wystarczy kostka grubości 4 cm, na podjeździe lepiej zastosować bruk 6 cm, a na przydomowym parkingu – 8 cm. Kostka brukowa lub płyty brukowe występują w formie prostokątów, kwadratów, rombów. W sprzedaży są dostępne nawet specjalnie profilowane elementy do układania efektownych kół. Kostki brukowe mogą mieć brzegi proste lub faliste. Różnorodność panuje również w kolorystyce – klasyczna kostka jest szara a kostka szlachetna występuje w szerokiej gamie kolorystycznej poczynając od stonowanych melanży po bardziej intensywne barwy. Popularność zyskują także kostki brukowe postarzane, które wpisują się w aktualne trendy rustykalne i industrialne. Szeroki wybór różnych kolekcji kostek brukowych sprawia, że materiał ten daje ogromne możliwości aranżacyjne. Z kostki brukowej można tworzyć napisy, projekty graficzne a nawet poziome oznakowania informacyjne (jak wyznaczenie miejsc parkingowych). Warto przy tym zwrócić uwagę na to, by sposób ułożenia czy kolorystykę kostki/płyt dopasować do ogólnej stylistyki domu i ogrodu, tak, by zachować spójność aranżacyjną. Sam wybór kostki to dopiero początek. Nawierzchnię warto wykonać fachowo i zgodnie z zaleceniami producenta oraz zasadami sztuki budowlanej. Nawet odpowiednio dopasowana kostka brukowa nie spełni swojej funkcji (zapadnie się lub popęka), gdy zostanie nieprawidłowo ułożona.

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym użytkownikom satysfakcjonujące wrażenia z przeglądania naszej witryny i jej prawidłowe funkcjonowanie. Czytaj więcej...
Cookie Policy