Kostka brukowa Bolesławiec, Legnica, Lubin, Polkowice, Wrocław, Głogów, Drogbruk, Joniec, Semmelrock
Kostka brukowa Bolesławiec, Legnica, Lubin, Polkowice, Wrocław, Głogów, Drogbruk, Joniec, Semmelrock
Kostka brukowa Bolesławiec, Legnica, Lubin, Polkowice, Wrocław, Głogów, Drogbruk, Joniec, Semmelrock

Budowa Ogrodzenia Joniec od A do Z

Tak jak każdą budowę, tak i budowę ogrodzenia należy zacząć od projektu. W tym celu musisz dokładnie zmierzyć bok lub boki swojej działki, wstepnie wytyczyć i wymierzyć, gdzie będzie furtka, brama i wnęka z kubłami na śmieci ( jeśli takowa będzie). Z takimi danymi udaj się do autoryzowanego punktu sprzedaży firmy Joniec. Na miejscu specjaliści zajmą się zaprojektowaniem twojego ogrodzenia, zrobią to na podstawie danych, które im dostarczysz. Dzięki projektowi będzesz mógł zobrazować sobie jak będzie wyglądać twoje ogrodzenie, a sprzedawca wyliczy ilość materiału potrzebną do wykonania ogrodzenia. Pamiętaj, by nie kupować "na styk", weź kilka sztuk zapasu - lepiej, aby ci zostało niż zabrakło, dzięki czemu nie będziesz miał opóźnień z budową ogrodzenia, a pozostały nadmiar zawsze możesz zwrócić do hurtowni.

W czasie oczekiwania na dostarczenie elementów Joniec wykonaj prawidłowy fundament pod ogrodzenie. Pamietaj - jaki fundament wykonasz, tak długo będziesz cieszył się swoim ogrodzeniem. Ogrodzenie z elementów Joniec jest ogrodzeniem ciężkim, dlatego proponuję wykonanie solidnej ławy fundamentowej pod jego budowę.

Po wyschnięciu fundamentu należy na niego nałożyć warstwę hydroizolacyjną, tak zwaną ekofolię. Zapewnia ona odpowiednie odcięcie od surowego betonu i wilgoci oraz daje dobrą przyczepność dla zaprawy murarskiej. Na tak przygotowanym fundamencie zacznij układać elementy - Joniec. Oczywiście pierwsza warstwa musi być idealnie wypoziomowana na zaprawie murarskiej i tu ważna jest precyzja - PAMIĘTAJ do łączenia kolejnych elementów używaj kleju (uszczelniacza) Joniec. Jeśli już położyłeś pierwszą warstwę od teraz będzie łatwiej, bo kolejne warstwy układasz już tylko na kleju Joniec. 

UWAGA!!!  Musisz wykonać zbrojenie słupków !! Jest to bardzo wazna rzecz, którą wykonuje się otwór w fundamencie fi 16 na głębokość minimum 25 cm, na kotwę chemiczną montujesz w otworach pręty żebrowane fi 14 po dwa na słupek, tj. jeden na komorę. Następnie układasz na gotowej podmurówce elementy słupkowe ( pamiętaj o poziomicy !! pion i poziom musi być!!). Całość należy wypełnić betonem najlepiej mieszanym na miejscu, z dodatkiem szkła wodnego i plastyfikatorów, poza tym nie zapomnij o zawibrowaniu betonu. W nastepnej kolejności przyklej daszki, oczywiście około 2 dni po zalaniu elementów Joniec betonem. Po około 2 miesiącach od przyklejenia daszków całość należy zaimpregnować impregnatem Joniec. Do tak przygotowanego ogrodzenia Joniec zaproś specjalistów, aby dokonali pomiarów przęseł, furtki oraz bramy. Sam zajmij się wyborem modelu ale montaż pozostaw specjalistom, tu nie ma miejsca na naukę. Powodzenia!!

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym użytkownikom satysfakcjonujące wrażenia z przeglądania naszej witryny i jej prawidłowe funkcjonowanie. Czytaj więcej...
Cookie Policy